3 marca 2021 r.
W Sztumie odbyła się druga część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Reprezentanci (ze względu na reżim pandemiczny trzeba było zrezygnować z masowego uczestnictwa) szkół z powiatu sztumskiego wzięli udział w pieszym Rajdzie śladami Niezłomnych, na trasie: Czernin– Ferma– Zajezierze– Sztum, odwiedzając i upamiętniając miejsca związane z pobytem Żołnierzy Wyklętych na Powiślu. Kolejny już rok z ramienia Orderu organizatorem był Piotr Stec– Wielki Radca w Konfederacji OŚS. Cześć i chwała Bohaterom!
19 marca 2021 r.
Rok św. Józefa, Oblubieńca NMP. Kuria metropolitalna Gdańska zorganizowała uroczystości Ku czci i zawierzeniu św. Józefowi zapraszając środowiska Archidiecezji Gdańskiej odwołujących się do katolickiej nauki społecznej: Akcję Katolicką, Katolickie Stowarzyszenie ”Civitas Christiana”, Polski Związek Katolicko-Społeczny, Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, Klub Inteligencji Katolickiej. Zaproszonym honorowym gościem był Stefan Kukowski — Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława. Uroczystości odbyły się w Gdańsku w kościele rektoralnym św. Józefa u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Program uroczystości obejmował: nabożeństwo przyjęcia szkaplerza NMP z Góry Karmel, drogę krzyżową, Mszę świętą z homilią bpa Wiesława Szlachetki, nabożeństwo do świętego Józefa. Do udziału w spotkaniu w kościele, ze względu na ograniczenia przepisów pandemicznych, zaproszono jedynie przedstawicieli poszczególnych ruchów i stowarzyszeń. Pozostali wierni mogli uczestniczyć w wydarzeniu poprzez udział w transmisji internetowej na trzech różnych profilach facebookowych.
Po mszy św. było okazja do wręczenie przez kanclerza Kapituły Medalu — Stefana Kukowskiego księdzu biskupowi Wiesławowi Szlachetce Medalu Roku Świętego Jana Pawła II. Co spotkało się z gorącymi oklaskami zgromadzonych wiernych w kościele. Medal został przyznany już w czasie organizacji odsłony wystawy malarstwa czołowych artystów polskich „Odblask Tajemnicy” na ziemi gdańskiej w marcu, Wystawa przeniesiona (ze względu na reżim pandemiczny) na 26 listopada 2020 do Aresztu Śledczego w Gdańsku. Od tej pory na polecenie dyrekcji Okręgowej Służby Więziennej spot filmowy o wystawie, obrazach i artystach został przekazany do wszystkich jednostek penitencjarnych okręgu gdańskiego i każdy osadzony z aresztów śledczych w Elblągu, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim i Wejherowie, oraz z zakładów karnych w Gdańsku-Przeróbce, Malborku, Kwidzynie i Sztumie ma możliwość obejrzenia wystawy za pośrednictwem lokalnych radiowęzłów.
Po uroczystościach w kościele było krótkie spotkanie z JE Wiesławem Szlachetką w refektarzu zakonu, gdzie przekazaliśmy: 550 stronnicowy wydruk krótkich notek udokumentowanych działań Przeoratu Pomorskiego i Konfederacji Orderu Świętego Stanisława, wydruk projektu działań w Roku Kard. Stefana Wyszyńskiego, projektu medalu, oraz albumy „Odblasku Tajemnicy”. Umówiliśmy się na indywidualne spotkanie w Kurii Gdańskiej w dogodnym czasie. Z organizatorem uroczystości — ojcem Marcinem Szafarosem OMI — rektorem kościoła, dyrektorem oblackiego Centrum Edukacji i Kultury zarysowaliśmy zakres współpracy, który doprecyzujemy na osobistym spotkaniu. Ojciec Rektor otrzymał też duży zestaw albumów „Odblask Tajemnicy”, które zaczął rozdawać dostojnym zaproszonym gościom. Także był czas na krótkie spotkanie z panem Zbigniewem Toczkem — prezesem Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. Stowarzyszenie powstało w 1981, zrzesza ok. 12 000 członków, działających w oddziałach w 13 województwach. Konfederacja OŚS i PZK-S przygotowuje umowę współpracy, która będzie uroczyście podpisana w czasie 40 lecia Związku.