6 października 2021 r.
W Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbył się koncert poezji, słowa i muzyki. Wiersze o poezji i poetach, o istocie słowa i nastrojach wielu polskich twórców (m.in. Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Leopolda Staffa, Antoniego Słonimskiego, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta) wykonał aktorski duet z Teatru Wybrzeże. Monika Janeczek-Toporowska śpiewała wiersze do muzyki m.in. Sławomira Hodunia, Autorem scenariusza był Bogdan Wiśniewski (komandor Komandorii Pelplińskiej Orderu Świętego Stanisława), który spotkanie poprowadził. Partnerem w przygotowaniu Koncertu był Przeorat Pomorski. Była też okazja do wręczenia Medali Roku Jana Pawła II ks. dr.Ireneuszowi Smaglińskiemu — dyrektorowi Radia Głos i ks. dr. Krzysztofowi Kochowi — dyrektorowi Biblioteki Diecezjalnej za kultywowanie idei JP II. Medale wręczali kawalerowie Orderu: poseł RP Kazimierz Smoliński i Bogdan Wiśniewski. Laudację prowadził Stefan Kukowski.
16 października 2021 r.
Okręg Kaszubsko-Pomorski Związku Piłsudczyków RP zaprosił znamienitych gości na swoją jubileuszową, 5. rocznicę powołania. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. za Ojczyznę. Przemarsz przez miasto i pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty.W Centrum Kultury stół zapełniony był medalami i odznaczeniami. Wśród oznaczonych był Stefan Kukowski, który otrzymał za wieloletnią służbę i kultywowanie pamięci o Najjaśniejszej Rzeczypospolitej — „Medal Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego”. Na sali zasiedli jednak nie tylko członkowie związku, ale i liczni goście, którzy wielokrotnie na przestrzeni lat wspomagali tutejszych piłsudczyków. Byli m.in. doradca prezydenta RP Piotr Karczewski. Byli przedstawiciele kartuskich i kościerskich władz powiatowych, burmistrzowie Kartuz i Żukowa, reprezentanci gdańskiej służby więziennej oraz kartuscy strażacy. Był też Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski wraz z małżonką i kawaler w Orderze Andrzej Zblewski. Kapituła „Medali Inki-Zachowałam się jak trzeba” przyznała medale 5 Piłsudczykom. Związkowi Piłsudczyków RP — Okręg Kaszubsko-Pomorski, Stanisławowi Śliwie Prezesowi Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, Tomaszowi Kocentowi i Kazimierzowi Socha-Borzestowskiego z Okręgu Kaszubsko-Pomorskiego, Prezesowi, Januszowi Hirschowi - Prezesowi Okręgu Łódzkiego Związku Piłsudczyków RP. Przyznano liczne odznaczenia resortowe, a także powołania na wyższe stopnie Związku. Był też poczęstunek: grochówka, ciasta, tort i gorące napoje. Wówczas była też okazja do rozmów o współpracy.
16 października 2021 r.
W Muzeum Techniki Woskowej Gryf w Dąbrówce koło Wejherowa, spotkaliśmy się na Spartakiadzie Strzeleckiej, aby uczcić 100 lecie Powrotu Pomorza do Macierzy. Organizatorem Spartakiady był Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Gdański. Celem spartakiady było upamiętnienie 100-ej rocznicy Powrotu Pomorza do Macierzy, krzewienie idei patriotycznych, nawiązanie współpracy pomiędzy związkami, instytucjami, jednostkami samorządowymi, wojskowymi i historycznymi, wymiana doświadczeń, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i integracja. Podczas uroczystości otwarcia przedstawiciele Konfederacji Orderu Świętego Stanisława Jarosław Bartoszewski i Henryk Jarosz odznaczyli sztandar Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Gdański Medalem INKI i wręczyli medale im. Danuty Siedzikówny „Inki” zasłużonym Piłsudczykom za krzewienie pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego. Medal otrzymali major ZP RP Barbara Kaletha – Zys , Andrzej Adamczyk — pułkownik ZP RP Prezes Okręgu Gdańskiego, Dariusz Różycki pułkownik ZP RP. Wspólne spotkanie było wspaniałą okazją do zintegrowania przedstawicieli wszystkich środowisk społecznych, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny. Przeszło 20 drużyn złożonych z wojskowych, ratowników medycznych, a nawet z pań z Koła Gospodyń Wiejskich wzięło udział w Pomorskiej Spartakiadzie Strzeleckiej. Także bardzo wysokie lokaty w strzelaniu i wiedzy o J.Piłsudskim (I oraz II miejsce) zajęła drużyna reprezentująca Przeorat Pomorski.
26 października 2021 r.
26 października w Skórczu odbyło się spotkanie samorządowców wszystkich gmin powiatu Starogardzkiego. wszystkie gminy i powiat przekazały duże środki na obudowę kościoła św. Józefa w Kasparusie. Na zaproszenie starosty p. Kazimierza Chyły zostali zaproszeni Tadeusz Włodarczyk i Stefan Kukowski, którzy też złożyli pisemną deklarację ufundowania pięknego ołtarza zakupionego w Pracowni Konserwatorskiej „Art. Reno” pana Rajnera Smolorza. Inicjatywa kawalera w Orderze Tadeusza Włodarczyka (G.C.St.S), wsparty przez Wielkiego Mistrza Konfederacji został entuzjastycznie przyjęty przez proboszcza parafii ks. Dariusza Ryłko. Już ruszyły prace budowlane we wnętrzu doszczętnie wypalonej świątyni. Darczyńca w imieniu obu kawalerów udzielał wywiadów telewizji TVP 3, i telewizjom lokalnym. Tak hojny dar jest przykładem społecznego działania orderowego i wzbudził też duże zainteresowanie wszystkich samorządowców.
28 października 2021 r.
W bazylice katedralnej w Pelplinie odbyły się uroczystości pogrzebowe księdza infułata Stanisława Grunta. To jeden z najbardziej zasłużonych kapłanów w diecezji pelplińskiej, jej były ekonom, budowniczy wielu kościołów, współorganizator pielgrzymki Jana Pawła II w Pelplinie i kapelan pszczelarzy. Duchowny zmarł 22 października. Wspomina w wywiadzie Stefan Kukowski, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu św. Stanisława: współpracowaliśmy przez wiele miesięcy przy organizacji wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie. Byłem odpowiedzialny za projekty i realizację całej wizualizacji wizyty papieskiej. To był początek naszej wielkiej przyjaźni, która trwała do końca bogobojnego życia Księdza Stanisława, który był osobą bardzo ciepłą, ale też konkretną, nieustępliwą a jednocześnie bardzo życzliwą dla ludzi. Zawsze był pełen dobroci i miłości dla każdego człowieka. Wielce Go radowały nasze pomysły wielokroć łączące postawy patriotyczne, społeczne i religijne. Pozostawał wielkim autorytetem dla parafian i księży — dodaje. Wielki przyjaciel dam i kawalerów, nagrodzony najwyższymi odznaczeniami Orderu Św. Stanisława. Nasz Przeorat na uroczystościach reprezentowali: Stefan Kukowski (z żoną) , Leszek Meler, Tadeusz Serocki, Ryszard Szwoch, Bogdan Wiśniewski, Tadeusz Włodarczyk, Andrzej Zblewski. Stasiu, nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia.
31 października 2021 r.
31 października 2021 zamiast na Halloween, wierni, dzieci i młodzież o lat spędzają mile wieczór na Balu Świętych i Aniołów. Wszyscy święci już dziewiąty raz balowali w Tczewie. Głównym organizatorem była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Zespół Szkół Katolickich. Roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami miasta na Plac Hallera. Kilka tysięcy, głównie dzieci i młodzieży, na tczewskiej Starówce tańczyło, oglądało występy, brało udział w konkursach. Tegoroczną gwiazdą był znany zespół dziecięcy Małe TGD. Były także, dla ponad dwóch tysięcy ludzi, ciasta, słodycze, jabłka i gorąca herbata i kawa. Ze sceny podziękowano Przeoratowi Pomorskiemu Orderu Świętego Stanisława i przywitano Stefana Kukowskiego, Wielkiego Mistrza, inicjatora wszystkich Bali Świętych i projektanta wizualizacji. Do hojnych darczyńców należą kawalerowie Leszek Meler (ciasta), Piotr Rezmer (herbata, kawa) i obsługa całego poczęstunku zorganizował nasz postulant Janusz Więcek z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania w Tczewie z niezastąpionym Wojciechem Różanowskim. Piękna pogoda, piękny bal — radował się ks. Robert Ratkowski wikariusz z Tczewskiej Fary — główny animator balu (na dolnym zdjęciu to Anioł)