8 maja 2009 r.
131 Światowa Inwestytura Orderu Świętego Stanisława w Częstochowie 08.05.2009 odbyła się w 30-lecie reaktywacji Orderu św. Stanisława. Uroczystości rozpoczęły się mszą ku czci św. Stanisława
w kościele św. Jadwigi Śląskiej. Mszę celebrował ks. gen. (pds) Rospondek oraz ks. infułat Czesław Wala. W godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Po mszy świętej w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze odbyła się Inwestytura OSSt. Przybyli Kawalerowie i Damy z: USA, Meksyku, Anglii, Szkocji, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Austrii. Liczną grupę stanowili przedstawiciele Przeoratów i Komandorii krajowych, Małopolskiej, Wielkopolskiej, Mazowieckiej, Staropolskiej, Śląsko– Zagłębiowskiej, Włocławskiej także trzech z Pomorskiej.
Inwestował Wielki Mistrz Orderu św. Stanisława J. N. Sokolnicki. Laudację kawalerom Stefanowi Kukowskiemu i Tadeuszowi Włodarczykowi przygotował przeor Tadeusz Serocki. Po inwestyturze odbyło się spotkanie oraz bankiet z okazji 30-lecia restytucji OSSt. W związku z rezygnacją Kawalera Waldemara Wilka z funkcji następcy WM na to miejsce został powołany Kawaler Jan Zbigniew Potocki W niedzielę Kawalerowie i Damy udali się do Krakowa, gdzie uczestniczyli w dorocznej procesji z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Uroczystości 30-lecia restytucji Orderu św. Stanisława zakończono obiadem na Wawelu.
11 czerwca 2009 r.
KANTATAO ŚW. PAWLE w amfiteatrze miejskim w Tczewie z udziałem bpa Jana Bernarda Szlagi, posłów, senatorów, władz miasta i powiatu. Współorganizatorem i wykonawcą całej oprawy plastycznej był kawaler Stefan Kukowski, muzykę skomponował postulant Mariusz Matuszewski, zaś kawaler Tadeusz Włodarczyk był jednym z głównych darczyńców. Folder wydało wydawnictwo Bernardinum, którego wiceprezesem jest kawaler Tadeusz Serocki. Spektakl w wykonaniu orkiestry kameralnej, dwóch chórów i recytatorów obejrzało około dwóch tysięcy widzów i to wszystko dzięki inicjatywie postulanta ks. Prałata Piotra Wysgi.
5 lipca 2009 r.
Udział w Mszy Świętej z okazji 50-lecia kapłaństwa Ks. Infułata Stanisława Grunta w katedrze w Pelplinie. Mszę św. odprawiał ks. bp Jan Bernard Szlaga. Otrzymaliśmy „złote” błogosławieństwo od dostojnego Jubilata.
26 lipca 2009 r.
Zostaliśmy zaproszeni przez dziekana ks. Prałata Eugeniusza Stencla na odpust w Skórczu z udziałem ks. Infułata Stanisława Grunta w Jego 50. rocznicę kapłaństwa. Po uroczystej Mszy św. na plebani podczas obiadu złożyliśmy odpowiednie dary.
18 września 2009 r.
X lecie Liceum Katolickiego w Tczewie. Byliśmy współoganizatorami, a darem dla szkoły było sponsorowanie całej oprawy plastycznej, uroczystości i dużego, przestrzennego napisu na budynku szkoły. Ks. Biskup J.B. Szlaga przychylił się do prośby Przeoratu i powierzył uroczyście w Farze ks. Prałatowi Piotrowi Wysdze, godność Kapelana Przeoratu Pomorskiego.
10 października 2009 r.
Inwestytura we Włocławku. Inwestowany ks. Prałat Piotr Wysga, jeden z najbardziej zasłużonych księży Diecezji Pelplińskiej z rekomendacji kawalera Stefana Kukowskiego. Laudacji dokonał przeor Tadeusz Serocki. Przysięgę przyjął Wielki Mistrz Jan Potocki.
11 – 18 października 2009 r.
Udział Przeoratu w XXV Jubileuszowym Festiwalu Twórczości Sakralnej. Za wieloletnią działalność charytatywną na rzecz Diecezji: całą wizualizację wizyty Papieża Jana Pawła II w Pelplinie, wielokrotne pełnienie funkcji komisarza wystaw, wiele inicjatyw charytatywnych Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga uhonorował naszego kawalera Stefana Kukowskiego najwyższym odznaczeniem — Medalem Za Zasługi Dla Diecezji Pelplińskiej.
7 listopada 2009 r.
Inwestytura w Poznaniu. Inwestowany Leszek Meler z rekomendacji Tadeusza Serockiego, zaś Włodzimierza Mroczkowskiego i Kazimierza Smolińskiego rekomendował Stefan Kukowski, który też dokonał laudacji postulantów. Przysięgę składali na ręce Wielkiego Przeora Polski dr. Jana Króla.
13 listopada 2009 r.
Ogólnopolskie Zgromadzenie KOLPINGA w Tczewie. Współorganizowaliśmy uroczystość będąc zarazem darczyńcami całej oprawy plastycznej, poligraficznej i scenografii wszystko dzięki Kawalerowi Stefanowi Kukowskiemu. Oprócz setek członków Dzieł Kolpinga z całej Polski udział wzięli senatorowie, posłowie, władze miasta i powiatu oraz delegacje zagraniczne. Zgromadzeniu patronował ks. Biskup J.B.Szlaga, prowadził Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce ks. Zenon Myszk.
5 grudnia 2009 r.
Na zaproszenie Konfraterni Orderu Św. Stanisława w Warszawie przeor Tadeusz Serocki i kawaler Stefan Kukowski wzięli udział w spotkaniu mikołajkowo-wigilijnym. Miło spędziliśmy czas w atmosferze bożonarodzeniowej, otrzymując prezenty, śpiewając kolędy. Rozdaliśmy wszystkim opłatki i śpiewniki z kolędami opracowane i wydane przez nasz Przeorat. Spotkania takie niewątpliwie przyczyniają się do integracji naszego Orderu.
Brawo dla Mazowsza!
8 grudnia 2009 r.
Ks. Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga przyjął w pałacu biskupim na audiencji kawalerów naszegoprzeoratu: Tadeusza Serockiego, Stefana Kukowskiego, Leszka Melera, Włodzimierza Mroczkowskiego Kazimierza Smolińskiego i Tadeusza Włodarczyka. Zapoznaliśmy ekscelencję z naszymi dokonaniami i planami orderowymi. Otrzymaliśmy błogosławieństwo na dalsza działalność. Po audiencji gościł nas również konserwator Diecezjalny i Dyrektor Muzeum Ks. Wincenty Pytlik, z którym omówiliśmy dalszą współpracę. Podziękował S. Kukowskiemu za stałe wspomaganie przyorganizacji wielu wystaw w Muzeum Diecezjalnym.
9 grudnia 2009 r.
Współorganizowanie nagrań i wytłoczenie 20.000 płyt „Śpiewajmy Kolędy Panu”, na których kolędy śpiewają księża z Diecezji Pelplińskiej z biskupem na czele. Głównym sponsorem jest kawaler Tadeusz Włodarczyk właściciel firmy Iglotex.
14 grudnia 2009 r.
Na diecezjalny opłatek z J.E. Ks. Biskupem J.B.Szlagą zostali zaproszeni również kawalerowie naszego Orderu, gdyż są to czołowi działacze społeczni i samorządowi: W.Mroczkowski, K.Smoliński, T.Włodarczyk, L.Meler, S.Kukowski. Spotkanie odbyło się z udziałem marszałka senatu M.Płażyńskiego, senatorów i posłów. Złożyliśmy życzenia też biskupowi pomocniczemu Piotrowi Krupie oraz infułatowi Stanisławowi Gruntowi. Spotkanie uświetnił występ chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a w czasie rautu była możliwość spotkania z zasłużonymi ludźmi dla Diecezji Pelplińskiej.
20 grudnia 2009 r.
Wigilijne Spotkanie Opłatkowe w Tczewie. Z inicjatywy kawalera Stefana Kukowskiego wszyscy mieszkańcy Tczewa i okolic zostali zaproszeni na wigilię. Mimo kilkunastostopniowego mrozu przyszło ponad 5 tysięcy ludzi. Każdy mógł przełamać się opłatkiem pobłogosławionym przez ks. Biskupa J.B.Szlagę i kilkunastu księży. Przez prawie dwie godziny można było wysłuchać kolęd w wykonaniu różnych zespołów. Rozdano w prezencie ponad 3.500 śpiewników z kolędami aby wspólnie móc śpiewać kolędy. Rozdawano foldery o tradycjach Bożego Narodzenia z cytatami Pisma Świętego. Dladzieci przygotowano kilka tysięcy zabawek i maskotek. Było światło betlejemskie i sianko dla wszystkich. Atrakcją był żywy żłobek i jasełka przedstawiane przez młodzież. Jedzenia starczyło dla wszystkich, łącznie z ubogimi którzy zabierali jedzenie do domu. W czasie wigilii wydano: 660 litrów barszczu, 800 kg pierogów, 400 kg uszek z grzybami, 220 kg kapusty wigilijnej, 800 kg jabłek, 1000 kg gruszek, 1400 bochenków chleba, cukierki, ciasta i ciastek mnóstwo. Koordynatorem był S.Kukowski, oprawą sakralna kierował nasz kapelan ks. Prałat Piotr Wysga, logistyką zarządzał kawaler W.Mroczkowski, głównym darczyńcą kawaler T.Włodarczyk, najwięcej ciast i pieczywa dostarczył kawaler L.Meler i postulant Piotr Rezmer.
Za największą wigilię w Polsce wszystkim serdeczne Bóg zapłać!