8 października 2016 r.
8 października 2016. Jarosz Henryk, nasz kawaler z Wejherowa prowadzi działalnością społeczną i charytatywną. Jest opiekunem prawnym osób całkowicie ubezwłasnowolnionych zapewniając im podstawowych warunków w życiu codziennym. Podjął działania na rzecz społeczności miasta Wejherowa: był współinicjatorem i ofiarodawcą odsłonięcia tablicy upamiętniającej tragedię smoleńską, która znajduje się przy Kolegiacie Świętej Trójcy w Wejherowie ale także współorganizatorem nadania imienia Ronda Żołnierzy Wyklętych Armii Podziemnej Państwa Polskiego. Szczególnie jego trwała troska o ludzi dotkniętych przez los pięknie wpisuje się w naszą działalność orderową.
20 października 2016 r.
20 października 2016 na zaproszenie kawalera Tadeusza Włodarczyka przybyła reprezantacja naszego Przeoratu Pomorskiego: księża kapelani Orderu Świętego Stanisława prałaci Piotr Wysga i Józef Pick oraz Leszek Meler i przeor Stefan Kukowski. Mieliśmy okazję wręczyć gospodarzowi podziękowania i dyplomy za wielkie serce, hojność i stałe wspieranie działalności naszego Przeoratu . W obecności domowników oraz księży Mirosława Przechowskiego i Mariusza Herolda każdy z nas miał za co dziękować gospodarzowi. Omówiliśmy również najbliższe poczynania naszego Przeoratu przyjmując wszystkie uwagi do tych planów. Zgodność w charytatywnym działaniu nas wszystkich dobrze rokuje na przyszłość całego Przeoratu. Dziękujemy i jak zawsze liczymy na Ciebie, Kawalerze tak pięknie wspieranego przez Twoją małżonkę Małogorzatę.
22 października 2016 r.
16 października 2016 r. odszedł do domu Pana Józef Bandzo „Jastrząb” wierny i zaufany niezłomny żołnierz „Łupaszki” pośmiertnie nominowany na stopień podpułkownika. Cześć Jego Pamięci ! 22 października we mszy na warszawskich Powązkach uczestniczyli także kawalerowie naszego Przeoratu z Piotrem Stecem na czele.
22 października 2016 r.
22 października 2016 na zaproszenie Szwadronu im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich, na którym był różni przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych ziemi gdańskiej pojechała i delegacja naszego Przeoratu Pomorskiego: przeor Stefan Kukowski, komandor gdyński ppłk Grzegorz Stańczyk i kawaler Grzegorz Płaza. Za działalność patriotyczną, społeczną i współpracę z naszym Przeoratem wręczyliśmy gospodarzom zestaw szklanic, śpiewniki z pieśniami patriotycznymi, ale też Medal 250. lecia Orderu Świętego Stanisława. Spotkało się to z gorącymi oklaskami zgromadzonych. Na spotkaniu omówiliśmy wspólne działania patriotyczne.
29 pazdziernika 2016 r.
29 października 2016. Na zaproszenie Przeoratu Małopolskiego w Krakowie delegacja naszego przeoratu Pomorskiego wzięła udział w 152 Inwestyturze Światowego Orderu Św. Stanisława B.M. w bazylice O.O. Paulinów na Skałce w Krakowie. To właśnie na Skałce 11 kwietnia 1079 roku rozegrały się wydarzenia, które wspominamy po dzień dzisiejszy, a które to związały historię narodu z historią Kościoła. Tego dnia zginął w skałecznym kościele męczeńską śmiercią biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Infułat z Krakowa, zaś nasz kapelan głosił przepiękną i pouczającą homilię. Po Mszy rozpoczęła się Inwestytura. Inwestowanych do Przeorau Małopolskiego zostało wielu nowych zacnych dam i kawalerów. Ks. Prałat Józef Pick na wniosek Wielkiego Kanclerza Stefana Kukowskiego został podniesiony do I klasy Orderu i dekorowany przez Wielkiego Mistrza Jana Zbigniewa Potockiego Krzyżem Wielkim ze Złotą Gwiazdą i otrzymał także tytuł Wielkiego Prałata Światowego Orderu — jest to najwyższa funkcja kapłańska w całym Orderze. W inwestyturze uczestniczyli kawalerowie: Henryk Jarosz, Tomasz Jeschke z żoną, Łukasz Partyka z żoną Anną, która wstąpiła do naszego Przeoratu, postulant Jarosław Bartoszewski, który został kawalerem w Orderze (był w towarzystwie swojej żony) oraz Komandor Pelpliński Bogdan Wiśniewski. Nasz Przeor prowadził laudację swoich postulantów, a jako Wielki Kanclerz OŚS dekorował kawalerów z Krakowa, którzy byli podniesieni do wyższej klasy Orderu. Po Inwestyturze w przepięknej, gotyckiej bazylice robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, po czym wzięliśmy udział w bankiecie w towarzystwie zaproszonych gości, dam i kawalerów Przeoratu Małopolskiego. Gospodarze Jacek Żyrkowski i Marek Kramarski podziękowali wszystkim za udział, Wielki Mistrz Jan Z. Potocki za przeprowadzenie Inwestytury. Przeor pomorski Stefan Kukowski wręczył niektórym zacnym gościom 160. stronicowe zapiski kronikarskie dokumentujące działalność Przeoratu Pomorskiego.
31 pazdziernika 2016 r.
31 pażdziernika 2016 r. Rozśpiewany korowód przeszedł z placu przy Galerii Kociewskiej ulicami miasta na Plac Hallera. Na placu ocenia się, iż nawet dwa tysiące głównie młodych tczewian bawiło się na placu. Jak mówiła św. Matka Teresa z Kalkuty „Świętość nie jest luksusem zarezerwowanym dla nielicznych; jest zwykłym obowiązkiem dla mnie i dla ciebie. Powinniśmy stawać się świętymi niezależnie od stanu życia, w jakim Bóg nas umieścił. Niezależnie od tego kim jesteśmy lub gdzie się znajdujemy, w tym miejscu powinniśmy przeżywać naszą świętość”. My też możemy być święci, bo o świętości decyduje dobro, jakie człowiek potrafi wynieść z życiowych wyzwań — mówił ks. Piotr Pruski, główny animator tczewskiego Balu. Honorowy patronat to: J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski. Nasz Przeorat włączył się do organizacji dając 26 000 zaproszeń, plakaty, banery informacyjne, wszystkie projekty. Zaś kawalerowie Piotr Rezmer przygotował setki porcji zupy z dyni, Tadeusz Włodarczyk ponad tysiąc bagietek i pizzerek, Grzegorz Płaza wykonał materiały reklamowe, wsparli Bal Świętych w Tczewie Kazimierz Smolinski i Zbigniew Ciecholewski. Do następnego roku.