4 kwietnia 2021 r.
Dnia 4 kwietnia 2021r w Auli Jana Pawła II, przy Parafii Trójcy Świętej w Wejherowie, została otwarta wystawa upamiętniająca 81 rocznicę zbrodni katyńskiej „KATYŃ 1940” Wystawę przygotowała Przeorat Pomorski Orderu Św. Stanisława oraz Wejherowska Wspólnota Pokoleń. Materiały na wystawię, w postaci obrazów i plakatów otrzymaliśmy z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Obrazy i plakaty zawierają informacje związane z transportem polskich oficerów do Kozielska, ich osobiste przedmioty i pamiątki, rozkazy o rozstrzelaniu oficerów podpisane przez Stalina, wspomnienia rodzin pomordowanych oficerów.Naszą wystawę odwiedzili władze samorządowe Wejherowa ; prezydent Krzysztof Hildebrand, v-ce prezydent Arkadiusz Kraszkiewicz, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie Zenon Hinca oraz mieszkańcy miasta. Wystawę zainicjował i przygotował Kawaler Orderu św. Stanisława a zarazem Prezes Wejherowskiej Wspólnoty Pokoleń — Henryk Jarosz oraz jego koledzy ze wspólnoty Edward Formela i Mieczysław Sellin.
13 kwietnia 2021 r.
81. rocznica Zbrodni Katyńskiej. IPN oddaje hołd ofiarom sowieckiego mordu.Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej. Wśród ofiar byli także mieszkańcy Powiatu Tczewskiego. To właśnie ku ich pamięci, w 2017 r. wzniesiono z inicjatywy i według projektów Stefana Kukowskiego wielki Tczewski Panteon Katyński. Składa się z granitowego epitafium i słupów symbolizujących sowieckie obozy zagłady. Znajduje się na nim również aleja złożona z 20 dębów, które dedykowane są wszystkim ofiarom z terenu Powiatu Tczewskiego. Przy Panteonie Katyńskim, w imieniu mieszkańców Powiatu Tczewskiego i Miasta Tczewa kwiaty złożyli starosta tczewski Mirosław Augustyn, wiceprzewodnicząca rady powiatu Alicja Gajewska oraz prezydent miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, przedstawiciele: Przeoratu Pomorskiego Orderu Świętego Stanisława – Stefan Kukowski, szwadronu kawalerii im. 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich — Adam Zając, dyrektor II LO — Dorota Kościjańczuk, przedstawiciel Konwentu Organizacji Kombatanckich Powiatu Tczewskiego oraz szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego.
16 kwietnia 2021 r.
Zakończyła się wystawa „Odblask Tajemnicy” – odpowiedź na List Jana Pawła II do artystów. Jak napisał Grzegorz Górny w pamiątkowej Księdze wystawy: „W swej wędrówce poszukiwacze teofanii organizowali obozowiska, które stawały się oazami ducha rozległych pustynnych przestrzeniach dzisiejszej kultury. Zatrzymując się w drodze, rozpościerali swe płótna, które przychodzili oglądać ludzie spragnieni prawdziwej sztuki, a nie błyskotliwych imitacji”. Przez ponad rok wystawa podróżowała przez całą Polskę, prezentując dzieła wybitnych współczesnych twórców, którzy w swej sztuce podejmują tematykę sakralna, inspirują się motywami biblijnymi, historią Kościoła, nauczaniem św. Jana Pawła lub osobistą refleksją metafizyczną. Wystawa gościła w Muzeum Archidiecezjalnym w Kielcach, w Muzeum Ochorowiczówka w Wiśle, w krużgankach cysterskich w Pelplinie, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, w Fabryce Sztuk w Tczewie, w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, w Pałacu Rembielińskiego w Warszawie, w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu, w Browarze B we Włocławku, a także wirtualnie w Galerii Towarzystwa Pomocy Polakom w Londynie oraz w Zakładzie Karnym w Sztumie i Areszcie Śledczym w Gdańsku. Ostatnim przystankiem były Krzeszowice. Dziękujemy wszystkim artystom, którzy wzięli udział w wystawie: Karolowi Bąkowi, Andrzejowi Boj Wojtowiczowi, Krzysztofowi Izdebskiemu-Cruz, Wacławowi Jagielskiemu, Barbarze Kaczmarowskiej-Hamilton, Dariuszowi Kalecie, Krzysztofowi Klimkowi, Jarosławowi Kukowskiemu, Danielowi Pawłowskiemu, Józefowi Stolorzowi, Krzysztofowi Wiśniewskiemu oraz Lucynie Ordon-Klimczak i Grzegorzowi Klimczakowi. Dziękujemy. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, darczyńcom i mecenasom, a zwłaszcza Fundacji Orlen, przedsiębiorstwu Tauron oraz miesięcznikowi Poznaj Świat i Galerii Quantum.
Organizatorzy: Stefan Kukowski — Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego wraz z Przeoratem Pomorskim OŚS Stanisława i Marcin Kołpanowicz
18 kwietnia 2021 r.
Ks. Piotr Wysga — Prałat Honorowy Jego Świątobliwości, Kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej Pelplińskiej, ale także wieloletni kapelan Przeoratu Pomorskiego Orderu Świętego Stanisława BM odznaczony najwyższym Złotym Krzyżem Zasługi Orderu, zapisał się na kartach historii parafii, miasta. Ks. Piotr Wysga przez lata inicjował szereg wydarzeń o charakterze sakralnym, kulturalnym, społecznym. Wiele inicjatyw ks. Prałata splata się z inicjatywami kawalerów w Orderze. W tych czasach reżimu pandemicznego pozostała tylko bardzo skromna oprawa wręczenia za wiele zasług, szczególnie za zaangażowanie w propagowania sztuki chrześcijańskiej i idei Świętego Jana Pawła II.
Z okazji 80 urodzin Wielki Mistrz Konfederacji Stefan Kukowski wręczył dostojnemu Jubilatowi „Medal Roku Świętego Jana II”. Praemiando incitat, szanowny Kawalerze. Życzymy też zdrowia, wytrwałości w codziennej pracy duszpasterskiej. Życzymy też dalszego błogosławionego działania na niwie katolickiej. O wyróżnieniu medalem poinformowano wiernych na stronie internetowej Parafii Św. Krzyża w Tczewie i w mediach społecznościowych.