8 października 2017 r.
30 — lecie istnienia świętowała parafia w Tczewie na Górkach, której patronuje Biedaczyna z Asyżu. W powstanie tej parafii i budowy pierwszej kaplicy zaangażowany był ks. prałat Piotr Wysga. W niedzielę, odsłonięciem i pobłogosławieniem figury św. Franciszka z Asyżu odlanej z brązu rozpoczęły się uroczystości. Zebranych powitał budowniczy i proboszcz parafii ks. kanonik Jan Buk. Obchodom przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Wśród gości były wszystkie władze samorządowe, ale też przedstawiciele Przeoratu Pomorskiego: kawalerowie Jarosław Bartoszewski, Tomasz Jeschke i przeor Stefan Kukowski.
Wykonując prace graficzne przyczyniliśmy się do wzbogacenia tych uroczystości.
12 października 2017 r.
Koncerty Czwartkowe w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie to wydarzenia, które na stałe wpisało się w krajobraz wydarzeń kulturalnych w mieście i powiecie tczewskim.Kolejna odsłono koncertów rozpoczęła się w czwartek koncertem Tomasza Drążkowskiego na pozytywie i kwartetem wokalnym „Amoroso”. Taki cykl całorocznych koncertów jest od lat wspierany przez Przeorat Pomorski. Najhojniejszymi mecenasami sa kawalerowie Zbigniew Ciecholewski i Tadeusz Włodarczyk.
Organizator, dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Wincenty Pytlik podziękował wszystkim darczyńcom. Na ostatnim koncercie przeor Stefan Kukowski miał okazję przekazać biskupowi seniorowi Piotrowi Krupie o ostatnich działaniach Przeoratu. Po koncercie wraz z komandorem Bogdanem Wiśniewski omówił realizację najbliższych planów Komandorii Pelplińskiej.
14 października 2017 r.
Debata: „Wojenna zagłada polskiej inteligencji i stan polskiej inteligencji dziś” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się w auli Biblioteki Diecezjalnej w Pelplinie. Celem spotkania była wymiana doświadczeń ludzi interesującym się najnowszą historią Polski. Na zaproszenie gdańskiego IPN w panelu uczestniczył przeor Stefan Kukowski. Całość jest transmitowana na Twiterze Online i nagrywana. Materiał zostanie umieszczony na portalu You Tube. W kuluarowych rozmowach uczestniczył też kawaler Piotr Stec zapraszając ministra Jarosława Sellina i Kazimierza Smolińskiego do patronatu i udziału w IV konkursie Tradycji i Kultury Szlacheckiej w Waplewie oraz Tczewskiego biegu Tropem Wilczym. Omówiliśmy też dotychczasową i działalność naszego Przeoratu i kilka najważniejszych projektów w roku przyszłym.
31 października 2017 r.
31 października 2017. To już 5 edycja Tczewskiego Balu Świętych. Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragneliśmy uczcić ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych. Poprzez nich uwielbiliśmy samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. Bal Świętych to jeszcze jedna okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce,sporą dawkę humoru i dobrej zabawy, występy i modlitwę. Wystąpił zespołu „Nieboskłonni” z Tczewa oraz gość specjalny: zespół Pokój i Dobro. Rozdawaliśmy zupę z dyni (przygotowana przez kawalera Piotra Rezmera), pizze i bagietki (kawalera Tadeusza Włodarczyka), podgrzewane przez Jacka Zywerta, a rozdawane wszystko przez Przeorat Pomorski (organizator komandor Anna Bubka) wspomagany wolontariuszami z tczewskiego OHP. Pomagali dama Halina Cybulska, Tadeusz Bubka, Jarosław Bartoszewski. Rozdano ponad 1200 porcji. Podczas balu działała „strefa świętości” — możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Obchodzono tak Dzień Wszystkich Świętych, jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Honorowy patronami byli J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski (od lat autor całej wizualizacji). Darczyńcą wizualizacji był kawaler Zbigniew CiecholewskI. Organizatorami Balu Świętych była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie z ks. Piotrem pruskim na czele (a zaczął bale kawaler ks. Prałat Piotr Wysga) i Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi. We wszystkich wielogodzinnych uroczystościach brało udział ponad dwa tysiące uczestników balu.