11 listopada 2019 r.
Na zaproszenie Infułata Mieczysława Józefczyka w Domu Parafialnym Katedry Św. Mikołaja w Elblągu odbył się wieczór poetycko — muzyczny dla weteranów II wojny światowej,Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Armii Krajowej, a dla nas Żołnierzy Niezłomnych. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Polskiego. Ksiądz Infułat Mieczysław Józefczyk, Żołnierz Armii Krajowej, osobiście uczestniczył w tym wydarzeniu, opisał nie łatwą swoją drogę życiową, od dziecięcych lat, poprzez udział w Powstaniu Warszawskim, i dlaczego swoją dalszą drogę życiową poświęcił Bogu. Zaproszona młodzież ze szkoły podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej przedstawiła swój program poetycki.Spotkanie zakończył koncert w wykonaniu muzyków i aktorów Klubu Gazety Polskiej Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego pod dyrekcją inicjatora spotkania, prowadzącego i instrumentalistę, kawalera naszego Przeoratu Bogusława Tadrowskiego. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem kawą i słodyczami, gdzie długo rozmawiano o sytuacji w naszej Ojczyźnie.
14 listopada 2019 r.
Koncert z udziałem dzieci z Przedszkola nr 8 oraz ich rodziców, tczewskich zespołów wokalnych, muzyków był zwieńczeniem charytatywnego projektu “Serce dla Afryki”. Podczas koncertuzebrano na rzecz kenijskiego przedszkola blisko siedem tysięcy złotych. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem modlitwy ojcze nasz w języku suahili. Solistkę wspierał wokalnie wielki zespół złożony z chórzystów Nieboskłonnych, Passionatki i dzieci z Przedszkola nr 8. Po brawurowym wykonaniu pieśni na scenie pojawiła się pani dyrektor ósemki Jolanta Jank. Zaprosiła pochodzącą z Kenii, a mieszkająca w Tczewie Anstellę Nkhatą i wyjaśniła, że Anstella pracuje w przedszkolu jako nauczycielka języka angielskiego. Kenijskie dzieci są ubogie, a przedszkole w miejscowości Meru ma wiele potrzeb. Dyrekcja przedszkola pod hasłem Serce dla Afryki postanowiła zainicjować akcję charytatywną na rzecz dzieci z Kenii. Projekt trwa już trzy lata, a jej kolejnym elementem był przedświąteczny koncert charytatywny podczas którego Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski za wieloletnią działalność charytatywną i szerzenie wartości patriotycznych w przedszkolu, ale także na ziemi tczewskiej wręczył pani dyrektor Jolancie Jank Medal 100. Lecia Niepodległości. Gorące oklaski zgromadzonej publiczności potwierdziły wartość tego wyróżnienia.
15 listopada 2019 r.
Szkoła Muzyczna w Tczewie wraz z Przeoratem Pomorskim zaprasili na KONCERT MONIUSZKOWSKI z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki do Centrum Kultury i Sztuki mieszkańców powiatu tczewskiego. W czasie koncertu świetnie przygotowanego przez nauczycieli i dyrekcję Szkoły Muzycznej rozdano wiele cennych nagród dla uczestników konkursu plastycznego dla uczniów szkoły, którzy w różnymi technikami plastycznymi wyrazili twórczość Stanisława Moniuszki. Uczniowie, ale także nauczyciele przedstawili działa Moniuszki w różnorodnych formach muzycznych. Co słusznie zauważył Stefan Kukowski, przewodniczący juri (także autor całej wizualizacji): działanie artystyczne muzyki i plastyki są bardzo zbieżne. Przeorat Pomorski dostarczył całej wizualnej oprawy tego dzieła dla Tczewa. Koncert był ucztą dla ucha, a prace plastycznych dla oka. Dobra współpraca naszego Przeoratu.
23 listopada 2019 r.
Obchody zainaugurowała konferencja popularno-naukowa w Bibliotece Diecezjalnej poświęcona działalności jubilata. Ks. prałat dr Ireneusz Smagliński witając licznie zebranych stwierdził, dalej: „profil radia, który sobie od początku założyliśmy i go kontynuujemy to ukazanie piękna i osiągnięć ludzi, którzy kochają Boga i drugiego człowieka”. Mówca nawiązał do misji kapłana w mediach, stwierdzając, że „dzisiaj konieczna jest obecność kapłana w przestrzeni medialnej bo właśnie tam współczesny człowiek pyta o Boga, chce Go spotkać, poznać i z Nim się zaprzyjaźnić a szczególnie potrzebują tego ludzie młodzi”. W wystąpieniu komandor pelplińskiego Orderu ŚS Bogdana Wiśniewskiego mocno wybrzmiała obecność rozgłośni w środowisku lokalnym, szczególnie w promocji i wspieraniu kultury regionów. Po konferencji odbyła się gala jubileuszowa, podczas której podziękowano pracownikom radia a rozgłośnia wręczyła wyróżnienia osobom i instytucjom najbardziej ją wspierającym, w tym także kawalerowie: Stefan Kukowski, Leszek Meler, Kazimierz Smoliński, Bogdan Wiśniewski. Za propagowanie patriotyzmu i działania na rzecz polskości Radio Głos z Pelplina zostało odznaczone Medalem 100 Lecia Niepodległości, który wręczył Kanclerz Kapituły Medalu Stefan Kukowski w asyście Bogdana Wiśniewskiego. Centralnym punktem obchodów była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Wśród koncelebransów był biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj oraz wielu kapłanów. Mówiąc o misji radia biskup stwierdził, że „świat potrzebuje dzisiaj prawdziwych misjonarzy nadziei, a nie proroków nieszczęść”.Podczas liturgii zespół „Na cały głos” wykonał „Missa vox Pelplinie”. Są to stałe części Mszy św. specjalnie skomponowane na tę okazję. Potem dla zaproszonych gości był wspaniały poczęstunek.