8 grudnia 2009 r.
Ks. Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga przyjął w pałacu biskupim na audiencji kawalerów naszegoprzeoratu: Tadeusza Serockiego, Stefana Kukowskiego, Leszka Melera, Włodzimierza Mroczkowskiego Kazimierza Smolińskiego i Tadeusza Włodarczyka. Zapoznaliśmy ekscelencję z naszymi dokonaniami i planami orderowymi. Otrzymaliśmy błogosławieństwo na dalsza działalność. Po audiencji gościł nas również konserwator Diecezjalny i Dyrektor Muzeum Ks. Wincenty Pytlik, z którym omówiliśmy dalszą współpracę. Podziękował S. Kukowskiemu za stałe wspomaganie przyorganizacji wielu wystaw w Muzeum Diecezjalnym.


9 grudnia 2009 r.
Współorganizowanie nagrań i wytłoczenie 20.000 płyt „Śpiewajmy Kolędy Panu”, na których kolędy śpiewają księża z Diecezji Pelplińskiej z biskupem na czele. Głównym sponsorem jest kawaler Tadeusz Włodarczyk właściciel firmy Iglotex.

14 grudnia 2009 r.
Na diecezjalny opłatek z J.E. Ks. Biskupem J.B.Szlagą zostali zaproszeni również kawalerowie naszego Orderu, gdyż są to czołowi działacze społeczni i samorządowi: W.Mroczkowski, K.Smoliński, T.Włodarczyk, L.Meler, S.Kukowski. Spotkanie odbyło się z udziałem marszałka senatu M.Płażyńskiego, senatorów i posłów. Złożyliśmy życzenia też biskupowi pomocniczemu Piotrowi Krupie oraz infułatowi Stanisławowi Gruntowi. Spotkanie uświetnił występ chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a w czasie rautu była możliwość spotkania z zasłużonymi ludźmi dla Diecezji Pelplińskiej.


20 grudnia 2009 r.
Wigilijne Spotkanie Opłatkowe w Tczewie. Z inicjatywy kawalera Stefana Kukowskiego wszyscy mieszkańcy Tczewa i okolic zostali zaproszeni na wigilię. Mimo kilkunastostopniowego mrozu przyszło ponad 5 tysięcy ludzi. Każdy mógł przełamać się opłatkiem pobłogosławionym przez ks. Biskupa J.B.Szlagę i kilkunastu księży. Przez prawie dwie godziny można było wysłuchać kolęd w wykonaniu różnych zespołów. Rozdano w prezencie ponad 3.500 śpiewników z kolędami aby wspólnie móc śpiewać kolędy. Rozdawano foldery o tradycjach Bożego Narodzenia z cytatami Pisma Świętego. Dladzieci przygotowano kilka tysięcy zabawek i maskotek. Było światło betlejemskie i sianko dla wszystkich. Atrakcją był żywy żłobek i jasełka przedstawiane przez młodzież. Jedzenia starczyło dla wszystkich, łącznie z ubogimi którzy zabierali jedzenie do domu. W czasie wigilii wydano: 660 litrów barszczu, 800 kg pierogów, 400 kg uszek z grzybami, 220 kg kapusty wigilijnej, 800 kg jabłek, 1000 kg gruszek, 1400 bochenków chleba, cukierki, ciasta i ciastek mnóstwo. Koordynatorem był S.Kukowski, oprawą sakralna kierował nasz kapelan ks. Prałat Piotr Wysga, logistyką zarządzał kawaler W.Mroczkowski, głównym darczyńcą kawaler T.Włodarczyk, najwięcej ciast i pieczywa dostarczył kawaler L.Meler i postulant Piotr Rezmer.
Za największą wigilię w Polsce wszystkim serdeczne Bóg zapłać!


